Bileklik İpi

Gerek erkek ve kadınların gerekse çocukların en çok kullandığı takı çeşidi bilekliklerdir. Altın, gümüş, örme gibi bir çok çeşidini hazır olarak bulabileceğiniz gibi kendiniz de bileklik tasarımları yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyaç duyacağınız ilk malzeme bileklik ipi olacaktır. Bu yazımızda bileklik yapabilmeniz için hangi ipleri kullanabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Piyasada bir çok farklı türde bileklik ipi bulunmaktadır. Gelin şimdi bunları inceleyelim;

  • Boncuk İpi

Boncuk Ipi

Miyuki ve kum boncuklardan örme bileklik yapımı için kullanılan tığ işi naylon bileklik ipleridir. Genellikle makara halinde satılır ve geniş renk seçenekleri bulunmaktadır. Boncuk ipleri ince olduğundan her türlü küçük boncuklardan bileklik yapımında kullanabilirsiniz.

  • Pandora Bileklik Zincirleri

Pandora Bileklik Zinciri

Çeşitli aksesuarlar takıp pandora tarzı bileklik yapımında kullanabileceğiniz zincir türleridir. Genellikle 1 mm kalınlığında metalden yapılır ve kapamalı olarak hazır satılır.

  • Kordon Bileklik İpi

Kordon Bileklik Ipi

Genellikle kendinden desenli olarak satılan kordon bileklik ipleri çeşitli kalınlıklarda olabilir. Üzerine takacağınız aksesuarın deliğine göre kullanacağız kalınlığa karar verebilirsiniz. Kordon bileklik ipini metre olarak alıp uç kısmına kapama takıp bileklik yapabilirsiniz.

  • Su Taşı İpler

Su Tasi Ip

Su taşı ipler geniş renk seçeneği, düz ve simli çeşitleriyle örme bileklik yapımında sıkça kullanılan ip türlerindendir. 3 mm kalınlığında olan su taşı ipleri 50 metrelik toplar halinde satılmaktadır. İsterseniz örme bileklik isterseniz klasik bileklik yapımı için uygundur. İstediğiniz ölçülerde kesip ucuna mıknatıs kapama takıp kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

  • Misina Bileklik İpleri

Misina Bileklik Ipi

Sıkça kullanılan bileklik ipi çeşitlerinden biri de misina iplerdir. Esnek ve sabit misina ip çeşitleri bulunmaktadır. Esnek misinalar yaklaşık 1 mm kalınlığında, sabit misinalar ise 0,35 mm kalınlığındadır. Misina ipler genellikle boncuklu bileklik yapımında kullanılır. Uçlarına kapama ve klips takarak kullanabilirsiniz.

  • Deri Bileklik İpleri

Deri Bileklik Ipi

Orijinal, süet ya da imitasyon deri ip çeşitleri de bileklik yapımında kullanılan ip türlerindendir. Farklı kalınlık ve modellerde olabilen deri bileklik ipleri metre halinde alınıp kapama takılarak bileklik yapımında kullanılabilir.

  • Mumlu Bileklik İpleri

Mumlu Ip

Mumlu ipler, mum kaplı polyester ip çeşididir. Makara ya da metre halinde satılan mumlu ip yaklaşık 1 mm kalınlığındadır. Geniş renk skalası ile örme ve kordon bileklik yapımında kullanabilirsiniz.

  • Paraşüt İpi

Parasut Ipleri

Kopmayan sağlam bileklik ipi olarak bilinen paraşüt ipleri yaklaşık 0,8 mm kalınlığında olup  farklı renk seçenekleri ile satılmaktadır. İsimli harfli bileklik yapımında en çok tercih edilen bileklik ipi çeşitlerindendir. Metre ya da makara olarak satın alabilirsiniz.

Email adresiniz gizli tutulur!