Çengelli İğne İle Nasıl Küpe Yapılır?

Hepimiz son yıllarda farklı, sıra dışı takılar takmayı seviyoruz. Herkesin evinde bulunan çengelli iğnelerle birbirinden güzel küpeler yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Çeşitli malzemelerle bu küpeleri evde kendimiz kolayca yapabiliriz. Hobidunya.com sitesinden uygun ücretlerle alacağınız malzemeler yardımıyla beğendiğiniz her takıyı yapabilirsiniz. Çengelli iğne ile yapabileceğiniz çeşitli küpelerle her giysinize uygun takılar yapabilirsiniz. Yapımı oldukça kolay ve az maliyeti olan bu küpeleri çok severek takacaksınız. Sizlere 2 adet örnek tarif vereceğim.

Malzemeler:

2 adet Çengelli Küpe Kancası

2 adet Çengelli İğne

6 adet Plastik Harf Boncuk Renkli

Pense

Öncelikle çengelli iğnemizi açıp içine ne yazmak istiyorsak o harfleri takıyoruz ve kapatıyoruz. Ardından pense ile küpe kancasının ucunu açıyoruz ve kancanın ucunu çengelli iğnenin altında bulunan yuvarlak yere geçiriyoruz. Bu şekilde istediğiniz yazı, isim ve figürlerle küpe yapabilirsiniz.

Cengelli Igne Kupe 1

İkinci küpe örneğimiz için malzemeler:

2 adet Çengelli Küpe Kancası

2 adet Çengelli İğne

2 adet Tesbih ve Takı Halkası

Çengelli iğnenin uzunluğuna göre Füme Metal Zincir Metrelik

2 Adet Metal Kalp Uç

Pense

(İsteğe bağlı) Kum Boncuk 2mm

Yapım aşaması; Öncelikle zincirimizi takı halkası ile birlikte çengelli iğnenin altında bulunan yuvarlağa geçiriyoruz. Zincirimizin ucuna da kalp ucumuzu takıyoruz. İsteğe bağlı olarak iğneyi açıp içine kum boncuk geçirebilirsiniz. Ardından küpe kancasının ucunu pense yardımıyla açıp çengelli iğnemizde bulunan yuvarlak kısma geçirip kapatıyoruz.

Dilerseniz siteden alacağınız Plastik Çengelli İğne veya Emniyetli, Hayvan Figürlü Bebe Çengelli İğne ile de rengarenk küpeler yapabilirsiniz. Bunun için istediğiniz renkteki 2-3 çengelli iğneyi takı halkasına geçirip küpe kancası ile basitçe istediğiniz renkte küpeler yapabilirsiniz. Kimsede bulunmayan bu yapımı kolay, maliyeti düşük olan şık küpelerinizi herkes çok beğenecek. Her kıyafetinize uygun, istediğiniz renkte küpeler bulmak bu sayede çok daha kolay oluyor.  İsterseniz oje yardımıyla çengelli iğneleri boyayarak da istediğiniz rengi elde ederek tarifte anlatmış olduğum şekilde küpelerinizi yapabilirsiniz. Şimdiden ellerinize sağlık, güle güle takın!

Yazan: Selcan Zor- İzmir

Email adresiniz gizli tutulur!