Cadence Hibrit MultiSurface Boya

Bu yazımızda sizlere tüm yüzeylerde uygulanabilen cadence hibrit multi surface boyaları tanıtacağız.

Hibrit multisurface boyalar yarı mat akrilik yeni nesil boya çeşididir.

Hibrit akrilik boyalar CE ve En71 Avrupa normlarına uygundur ve sağlığa zararlı madde içermez.

Tüm yüzeylerde opak ve kapatıcı olarak uygulanabilir. Multisurface boyalarda opak ve metalik olmak üzere 2 tür bulunmaktadır. Metalik boyaları uygularken zeminde kullandığınız rengin kendisine uygun opak renklerden seçip daha sonra metalik boyayla renklendirme yapmanız gerekir.

Dora hibrit boyalarda kapatıcılığı yüksek olduğu için alttan herhangi bir renklendirme yapmanıza gerek yoktur direk uygulama yapabilirsiniz.

Multisurface boyaların ölçüleri 120 ml’den 2 litreye kadar mevcuttur. Bunlarla rahatlıkla tüm yüzeylerde uygulama yapabilirsiniz.

Polyester, ahşap, strafor gibi yüzeylerin dışında banyo, mutfak ve mobilyalarınızı da zımpara gerektirmeden rahatlıkla yenileyebilirsiniz. Uygulama yapacağınız yüzeylere geçmeden önce yüzeyin mutlaka temiz olması gerekmektedir. Rutubet, pas, küf gibi sıkıntılı yüzeylerde boyama yapılmaz. Yağlıboya üzerinde de boyamız su bazlı olduğu için etkileşim gerçekleşebilir ve yağlıboya üzerine kullandığınız rengin üzerinde sararma yapabilir.

Bu noktalara dikkat ettikten sonra seçtiğiniz yüzeyde katlar arası bekleme sürelerine uymanız gerekiyor. Eğer bu sürelere uyarsanız boyanız herhangi bir şekilde atma, kalkma ve çözülme yapmaz. Sonlandırdığınız vernikle birlikte uzun yıllar uygulama yaptığınız yüzeyde kullanabilirsiniz.

Fayans ve cam yüzeylerde katlar arası üç gün beklemelisiniz. Metal ve ahşap yüzeylerde katlar arası bir gün beklemelisiniz.  İlk katta astar olarak boyayı kullanıyor iken hafif bir sulandırma yapabilirsiniz yani dörtte bir oranında sulandırma yapılabilir. Diğer katlarda kesinlikle sulandırma yapılmaz.

Deri ve kumaş yüzeylerde sulandırma oranına dikkat etmek çok önemlidir. Deri ve kumaş yüzeylerde sulandırma yaparken deride birebir oranında, kumaş yüzeylerde ise boyayı üçe bir oranında üç ölçü boya bir ölçü su katarak sulandırmalısınız.

Fayans yüzeylerde boyama işleminiz bittikten sonra mutlaka taş vernikle yüzeyi sonlandırmalısınız , bu verniği attıktan on iki saat sonra yüzeyde rahatlıkla kullanıma başlayabilirsiniz.

Ahşap ve metal yüzeylerde istediğiniz parlaklıkta seçtiğiniz su bazlı verniklerle yüzeyi sonlandırabilirsiniz.

Deri yüzeyde mutlaka boyama sonrası deri verniği atmanız gerekmektedir ama kumaş yüzeyde vernik atılmaz kumaşın verniği tersinden ütüdür. Kumaş yüzeyde boyama bittikten sonra bir gün bekleyip ertesi gün tersinden dört dakika buharsız ütü ile ütüleyerek sonlandırabilirsiniz.

Diyelim ki döşenmiş bir koltuk üzerinde boyama yaptınız, koltuğumuzun tersinden ütü yapamayacağınız için ya üzerinden sıcak bir fön tutmalısınız ya da üzerine ince bir tülbent serip üstünden ütü yapmalısınız. Gördüğünüz gibi bu boya çeşidi ile her türlü yüzeyde boyama yapabilirsiniz.

Cadence hibrit multisurface kullananların bu boyadan oldukça memnun olduklarını dile getirerek yazımıza son veriyoruz.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!