Hediyelik Jel Mum Yapımı

Kullanılan Malzemeler:

Cam şişe, kase, kavanoz ya da mumluk

İçine koymak için küçük objeler (çakıl taşları, boncuk, deniz kabukları, renkli kumlar vs.)

Jel mum

Mum fitili

Fitilin ucuna takmak için çıtçıt (mum fitili klipsi)

Silikon tabanca

Yapım Aşaması:

Öncelikle jel mumumuzu istediğimiz kadarını alıp cezvemize koyuyoruz. Kısık ateşte ısıtmaya başlıyoruz. Zaten yağlı bir kıvamı olduğundan çok geçmeden eriyecektir. Eridikten sonra çok fazla ısıtmamaya özen gösterelim ki köpükler çıkmasın. Köpükler mumda asitlenmeye yol açtığından fazla kaynatmamak gerekiyor.

Cam eşyamıza  (bu bir kase olabilir ) tam ortasına sıcak silikon sıkıp fitilimizi uygun ölçüde kesip üzerine klipsi taktıktan sonra tabana yerleştiriyoruz. İçine renkli kumumuzdan koyuyoruz. Sonrası da üzerine istediğiniz küçük objeler yerleştirebilirsiniz.

İlk sıcaklığı geçmiş jel mumumuzu akışkanlığını kaybetmeden üzerine döküp fitilin dik kalmasını sağlıyoruz ki eğimli olmasın. Ve jel mumumuz hazır. İsterseniz içine esans koyabilirsiniz ya da jel mum dökmeden önce su koyarsanız içine de boncuk eklerseniz boncuklar suda yüzecektir. 🙂 Harika jel mumlarınız hazır.

Ben kendi nikahımda dağıtmak için yapmıştım çok sevildi. Üzerine etiket hazırlayıp sevdiklerinize hatıra bırakabilirsiniz. 😉

Yazan: Esra Bulut Kırklareli

Hediyelik Jel Mum

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!